top of page
KÜLFÖLDI
PÁLYA
Európai Parlament
MLNL
Foglalkoztat a külföldi munkavállalás gondolata? Az Európai Unió egyik alapelve szerint a munkaerő áramlása a tagállamok között szabad. Utánajártunk, hogy hol, milyen módon tekintenek a külföldi munkavállalókra, egységes képet kaphatsz az EU-n belüli lehetőségeidről.
Eddigi beszélgetőpartnereink szinte mindegyikének közös véleménye: a külföldi tapasztalatszerzés ma, szinte elengedhetetlen:
"ha tizennyolc évesen összepakolok, és kimegyek két-három évre az USA-ba, vagy máshova külföldre, egy másik kultúrát megismerni, attól még lehettem volna ugyanilyen sikeres sportoló, és még többet tudnék a világról"
-Kovács Zoltán, sportszakember
"Mindenképpen javaslom mindenkinek, a közgazdasági pályán kívül is, a nemzetközi tapasztalatszerzést. Ha egyetemben gondolkodik valaki itthon, mindenképpen menjen el tanulni Erasmus vagy más ösztöndíj programban legalább egy szemeszterre egy másik egyetemre külföldön."
-Illés Gábor, magántőke befektetési szakember
"Ha a tizennyolc éves önmagamnak tanácsot adhatnék, az lenne, hogy menjel el Erasmus programra"
-Braun Orsolya, építészmérnök
"Amit mindenkinek javaslok, hogy azonnal az egyetem befejezése után menjen ki külföldre dolgozni, minimum egy fél évet, akár egy évet is, egy éven belül akár két-három helyre is, Amerikába, Új Zélandra, Ausztráliába."
-Romsics László, vezérigazgató: Csányi Pincészet, borász
Kapcsolódó interjúk
bottom of page